505 567 895 507 692 160 kancelaria@gm-adwokaci.pl Łódź, ul. Kilińskiego 177 lok. 2

Ochrona dóbr osobistych

Hejt w Internecie (cz.I)

Obecnie Internet, jako środek masowego przekazu, używany jest przez miliony ludzi na całym świecie. Służy on nie tylko do wyszukiwania wszelkiego rodzaju informacji, ale przede wszystkim pozwala na komunikowanie się ludzi z różnych zakątków świata i wymianę poglądów w zaledwie kilka sekund. Wszystko ma jednak swoje wady i zalety. Pomimo szeregu dobrodziejstw, jakie płyną z możliwości korzystania z Internetu, niesie on również za sobą cały szereg problemów. 

Hejt w Internecie (cz.II) - odszkodowanie i zadośćuczynienie

Użytkownicy Internetu, często dość naiwnie myśląc, że w sieci są anonimowi, wypisują obraźliwe komentarze pod adresem różnych osób, nie zdając sobie sprawy, że mogą być za takie działania pociągnięci do odpowiedzialności – zarówno karnej, jak i cywilnej. Do naszej Kancelarii adwokackiej  w Łodzi zgłasza się wielu klientów, którzy zaniepokojeni faktem zamieszczenia przez kogoś obelżywego komentarza pod swoim adresem, chcą dochodzić ochrony swoich praw i zadośćuczynienia za doznaną z tego powodu krzywdę, w czym skutecznie im pomagamy.

Hejt w Internecie (cz. III) - ochrona dóbr osobistych przedsiębiorcy

Zjawisko hejtu w Internecie znacznie się nasiliło w ostatnim czasie. Należy zwrócić uwagę, iż bezpodstawnie obrażane są nie tylko celebryci i „zwykłe” osoby, ale również osoby prowadzące własne firmy. Obecnie  przedsiębiorcy przykładają bardzo dużą wagę do promowania swojej działalności w Internecie, dlatego hejt wobec często przekłada się na konkretne straty finansowe. Nasza Kancelaria Adwokacka w Łodzi specjalizuje się m.in. w sprawach dotyczących naruszeń dóbr osobistych w Internecie.

Hejt w Internecie (cz. IV) – odpowiedzialność karna

Kontynuujemy serię wpisów na naszym blogu dotyczącą hejtu w Internecie i dzisiaj odpowiemy na pytanie, w jaki sposób bronić się przed zachowaniami hejterskimi i dochodzić swoich praw na gruncie prawa karnego. Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się ze wcześniejszymi wpisami odnośnie tej tematyki (https://gm-adwokaci.pl/hejt-w-internecie, https://gm-adwokaci.pl/hejt-internetowy, https://gm-adwokaci.pl/hejt--internetowy-odszkodowanie-zadoscuczynienie), aby móc przyjrzeć się problemowi hejtu w Internecie z nieco szerszej perspektywy.

Bezprawne rozpowszechnianie wizerunku - prawa i konsekwencje

Słowa kluczowe: