505 567 895 507 692 160 kancelaria@gm-adwokaci.pl Łódź, ul. Kilińskiego 177 lok. 2

Odszkodowania

Odszkodowanie z tytułu wywłaszczenia nieruchomości w związku z budową linii kolejowej – Kolej Dużych Prędkości (Łódź, Konstantynów Łódzki, Lutomiersk, Brzeziny)

W ostatnim czasie w Łodzi, Brzezinach, Konstantynowie Łódzkim oraz Lutomiersku mieszkańcy protestowali przeciwko planowanemu przebiegowi Kolei Dużych Prędkości przez te miasta. Niezależnie od tego przez jakie nieruchomości będzie ostatecznie przebiegała nowa trasa kolejowa, należy pamiętać, że właścicielom wywłaszczanych nieruchomości przysługuje odszkodowanie. Budowa Kolei Dużych Prędkości jest oczywiście olbrzymią szansą rozwoju dla Polski, ale jako adwokaci widzimy potrzebę zwrócenia uwagi na bardzo ważną kwestię w tym temacie, mianowicie na prawo do odszkodowania z tytułu wywłaszczenia nieruchomości w związku z prowadzeniem budowy linii kolejowych, w tym odszkodowania za projekt nazywany Koleją Dużych Prędkości.

Odszkodowanie za wywłaszczenie związane z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego – CPK.

Z najnowszych doniesień i spekulacji medialnych dotyczących budowy megalotniska pomiędzy Łodzią, a Warszawą, wynika iż budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego odbędzie się bez opóźnień. Pomimo rozprzestrzeniającej się pandemii koronowirusa, rząd nie wstrzymuje przygotowań do budowy lotniska w Baranowie, gdyż jak wskazuje inwestycja ta przyczyni się do wyjścia z kryzysu gospodarczego związanego z szerzącym się obecnie koronawirusem powodującym chorobę COVID-19.

Słowa kluczowe: