505 567 895 507 692 160 kancelaria@gm-adwokaci.pl Łódź, ul. Kilińskiego 177 lok. 2

Prawo drogowe

Zakaz prowadzenia pojazdów adwokat Łódź

Czym jest zakaz prowadzenia pojazdów? Zakaz prowadzenia pojazdów to środek karny, terminowy - orzekany od roku do 15 lat wobec sprawców przestępstw oraz wykroczeń przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji. Sąd, orzekając o zakazie prowadzenia pojazdów, orzeka rodzaj pojazdu, któremu podlega zakaz, a także czas, na jaki zostaje orzeczony.

Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Adwokat Łódź.

Adwokat zajmujący się sprawami karnymi bardzo często spotyka się ze sprawami dotyczącymi prowadzenia pojazdów w stanie nietrzeźwości. Do naszej kancelarii w Łodzi często zgłaszają się klienci szukający pomocy w związku z zarzutem kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu. Na czym zatem polega to przestępstwo od strony kodeksy karnego? 

Zmiana wykonywania zakazu prowadzenia pojazdu – „alkoblokada”

Kontynuując cykl wpisów dotyczących zakazu prowadzenia pojazdów, dzisiaj chcielibyśmy skupić się na art. 182a Kodeksu Karnego Wykonawczego, który stwarza możliwość skrócenia zakazu prowadzenia pojazdów. W poprzednich wpisach poruszaliśmy kwestię prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz zakazu prowadzenia pojazdów. Doświadczony adwokat w sprawach karnych pomaga klientom również po uprawomocnieniu się wyroku.

Słowa kluczowe: