- reprezentacją w sporach odszkodowawczych za szkody wyrządzone przez zwierzynę w uprawach i płodach rolnych jak i powstałe podczas wykonywania polowania,
- reprezentacją i obroną w sprawach związanych z przestępstwami i wykroczeniami łowieckimi,
- reprezentacją myśliwych w przypadku zniesławienia, a także w przypadkach zakłócania wykonywania polowania,
- ochroną dóbr osobistych, a także dochodzeniem odszkodowania i zadośćuczynienia,
- uchylaniem uchwał kół łowieckich i organów PZŁ,
- przygotowywaniem wniosków o dzierżawę obwodów łowieckich,
- przygotowaniem wszelkich wniosków dla kandydatów chcących wstąpić w szeregi PZŁ,
- dodatkowo Kancelaria może zapewnić: stałą i kompleksową obsługę prawną dla kół łowieckich, pomoc prawną związaną z poprawnością prowadzenia Walnych Zgromadzeń, audyt i kodyfikację uchwał obowiązujących w kołach łowieckich pod kątem ich zgodności z obowiązującym prawem.
Zachęcamy do zapozniania się z artykułami dotyczącymi prawa łowieckiego:
Prawo łowieckie
Prawo łowieckie jest działem prawa administracyjnego, który reguluje sprawy związane z hodowlą i ochroną zwierzyny łownej oraz jej racjonalne i legalne wprowadzanie do obrotu gospodarczego. Przepisy ustawy z dnia 13 października 1995 roku Prawo łowieckie dokładnie określają kwestie wchodzące w skład tej gałęzi prawa.
Zatrzymanie pozwolenia na broń myśliwską
Jedną z głównych specjalizacji naszej kancelarii adwokackiej w Łodzi jest prawo łowieckie. Klienci często zgłaszają się do nas z problemem cofnięcia pozwolenia na broń. W ramach świadczonych usług adwokat z naszej Kancelarii może Państwa reprezentować celem zweryfikowania czy organ administracji publicznej dokonuje poprawnego cofnięcia pozwolenia na broń myśliwską czego skutkiem jest jej odebranie.
Polowanie na zwierzynę łowną w porze nocnej
Polowanie na zwierzynę płową w porze nocnej, w trakcie trwania sezonu łowieckiego, nie jest polowaniem w czasie ochronnym i nie stanowi przestępstwa w myśl artykułu 53 pkt 3 Ustawy z dnia z dnia 13 października 1995 r. Prawo Łowieckie.